Jak se také dá nebo nedá stravovat na lodi v Holandsku

herinky, ryby

Dáte si u stánku

Toto jsou herinky

Toto jsou herinky (harring). Holanďané se jimi ládují častěji než často a kupodivu nesmrdí ani tou cibulí. Herinek je sleď naložený do soli a já osobně jsem takové slovo znala jen z knížek a od táty, který říkával: Jsou tam namačkaní jak herinky. Seženete je kdekoliv, hlavně u stánků, ale jejich příprava (servírování na tácek) chvíli trvá, prodavač musí každou rybku vykostit. Snad vám to bude stát zato.

Holandské jídlo

Holandské jídlo

Jinak holandská kuchyně prý nestojí za nic a asi na tom něco bude, když lidé běžně chodí na večeři právě ke stánkům nebo si nosí fritované jídlo domů.

Jelikož všude mají výběr ryb, přestala jsem na chvíli být odpůrcem fast food stravy a nelitovala jsem, přestože ostatní ryby (kromě herinků) už byly také fritované.  Ale můžete si dát i cokoliv jiného – fritovaného.

Posádka jde na pivo

Posádka jde na pivo

Ovšem za kormidlem naší lodi nestály jen dámy, proto se musela celá smíšená posádka vypravit na pivo. Navštívili jsme poměrně luxusní pivnici, jaké budou ceny jsme se mohli jen dohadovat. Na nápojovém lístku uvedené nebyly, ale musím přiznat, že se jimi ani nikdo nezabýval. Ani já nejsem zvyklá ceny převádět a přepočítávat, ale když jsem platila ta tři malá piva, nějaké dvě tři deci, myšlenka na slušnou kabelku se vloudila. Nevadí. Zkusit se má všechno a bylo to fajn. Jako všechno na téhle dovolené. Ale milé dámy, až budete stát za kormidlem vy, vzpomeňte si na tento odstaveček.

Jana Balcarová
Jsem držitelkou řady oprávnění včetně velitele námořní jachty. Lodě a plachetnice obzvlášť jsou mou celoživotní vášní. Jelikož mým povoláním je vzdělávání dospělých, spojila jsem vše v jedno. V mých kurzech vůdce malého plavidla pomáhám dalším a dalším budoucím kapitánům a kapitánkám k naplnění jejich snu. Více o mně

Otázky pro dámu za kormidlem

Pořádám kurzy vůdce malého plavidla neboli řidičáky na loď.

Dostávám právě tyto otázky:

  • Proč právě pro ženy?
  • To se kurzy nějak liší?
  • Jak jsi na ty kurzy přišla?
  • K čemu je takový kurz dobrý?
  • Jak to probíhá?

a ještě pár dalších. Pokud podobná otázka napadla i vás, klikněte a stáhněte zdarma:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..