Bude i Karibik?

Nedávno mi známý povídá: jedu na dovolenou, ale neřeknu kam, to byste mi záviděla. Řekl a záviděla jsem. Cena mě nezajímala, ale záviděla jsem tu pohodu, kterou si těch osm chlapů na té jachtě při plavbě Karibikem užije, to slunce, vodu, vítr, srandičky a zase srandičky a vyčištěnou hlavu. Tu nejvíc.  A chlapi se  těšili ještě na levný karibský rum. Slýchám o těchto pánských plavbách každou chvíli. Proč oni mohou a my ne? Protože ona to totiž také může být pěkná dřina. Přemýšlela jsem, jak to udělat, aby si i ženy mohly užívat cestování po vodě a být samostatné.

Ale ano, i my můžeme. Ne třeba rovnou na druhou stranu oceánu, koneckonců nemusí jít vždy jen o idylku, není to tak úplně bez nebezpečí a není to bez určitého nepohodlí.  Představte si plavbu po českých řekách v blízkosti měst, na bezpečných a vybavených lodích, bez dřiny.  Pohoda a pohodlí. V pohodě a pohodlí poznáte spoustu krásných českých měst, tu zastavíte, tam si zaskočíte, je potřeba kadeřník? No na lodi asi ne, tam češe vítr, ale ta možnost tu je. Které řeky na vás čekají? Je libo Labe? Znáte jeho krásy? Co Vltava? Nebo Čechy už nestačí? Tak si vyberte plavbu na kanálech v Holandsku či ve Francii. Kam chcete. S námi budete mít dobrou přípravu. A třeba i ten Karibik jednou přijde.

Jana Balcarová
Jsem držitelkou řady oprávnění včetně velitele námořní jachty. Lodě a plachetnice obzvlášť jsou mou celoživotní vášní. Jelikož mým povoláním je vzdělávání dospělých, spojila jsem vše v jedno. V mých kurzech vůdce malého plavidla pomáhám dalším a dalším budoucím kapitánům a kapitánkám k naplnění jejich snu. Více o mně

Otázky pro dámu za kormidlem

Pořádám kurzy vůdce malého plavidla neboli řidičáky na loď.

Dostávám právě tyto otázky:

  • Proč právě pro ženy?
  • To se kurzy nějak liší?
  • Jak jsi na ty kurzy přišla?
  • K čemu je takový kurz dobrý?
  • Jak to probíhá?

a ještě pár dalších. Pokud podobná otázka napadla i vás, klikněte a stáhněte zdarma:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..