Námořnický styl, námořnická móda

Námořnický styl je nesmrtelný, je to evergreen. A určitě ne pro nic za nic. S námořnickým stylem přišla již Coco Chanel, v námořnickém stylu tvoří geniální návrhář Jean Paul Gautier, není snad jeho kolekce, ve které by chyběl. Námořnickému stylu a námořnické modři se nevyhýbají ani ostatní světoví návrháři a není divu, úspěch je vždy zaručen. A úspěch v námořnické modři má i každá žena.

Jaký je rozdíl mezi námořnickou modří a námořnickým stylem? Je hodně žen, které se oblékají téměř výhradně do černé, také jsem k nim patřila. Ale od jisté doby jsem začala vyznávat jinou barvu.

Jaká je to barva?navy fashion

Je elegantní jako černá, zeštíhluje jako černá, je luxusní jako černá, je neutrální jako černá, hodí se ke všem příležitostem jako černá, ale není to černá. Je to tmavě modrá, námořnická modř.

To není všechno: sluší blondýnkám, sluší brunetkám, hodí se k melíru, vynikne na zrzce. Nádherná námořnická modř.

Móda v nánavy fashion1mořnické modři vůbec nemusí obsahovat atributy námořnického stylu, tím myslím především proužky, kotvičky a podobně. Naopak, ani nemusí mít sportovní charakter, spíš se vyznačuje opravdovým luxusem. Námořnická modř je pouze název odstínu modré, která je jinak naprosto univerzální a  má místo při nejslavnostnějších příležitostech. Zkuste si představit svatbu v námořnické modři! Kromě nevěsty ovšem. Nebo ano? Stejně tak všechny oficiální události, plesy, koncerty, žena v námořnické modré bude všude krásná a elegantní, ovšem méně smutná a méně fádní než v černé. Ani v zaměstnání vás díky této krásné barvě nikdo nepřehlédne.  Takže vězte: námořnická modř má s námořníky společný jen ten název.hodinky

Neláká vás vyzkoušet tuto bezkonkurenční barvu? Pokud zavrtá v hlavě myšlenka, nabízím pár ukázek pro inspiraci. Na stránkách damazakormidlem.cz nebo FB stránkách Dámy za kormidlem můžete nacházet tipy: v modré do zaměstnání, v modré do společnosti, v modré kam jinam než za sportem, modré doplňky, modré šperky a mnoho dalšího. A ani bytovému interiéru se nebudeme vyhýbat. Věřím, že vás styl v modré zaujme tak, jako již mnoho žen a mužů. A nejen vyznavačů navy stylu.

 

 

Jana Balcarová
Jsem držitelkou řady oprávnění včetně velitele námořní jachty. Lodě a plachetnice obzvlášť jsou mou celoživotní vášní. Jelikož mým povoláním je vzdělávání dospělých, spojila jsem vše v jedno. V mých kurzech vůdce malého plavidla pomáhám dalším a dalším budoucím kapitánům a kapitánkám k naplnění jejich snu. Více o mně

Otázky pro dámu za kormidlem

Pořádám kurzy vůdce malého plavidla neboli řidičáky na loď.

Dostávám právě tyto otázky:

  • Proč právě pro ženy?
  • To se kurzy nějak liší?
  • Jak jsi na ty kurzy přišla?
  • K čemu je takový kurz dobrý?
  • Jak to probíhá?

a ještě pár dalších. Pokud podobná otázka napadla i vás, klikněte a stáhněte zdarma:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..